sanatii.ir http://www.sanatii.ir آخرین خبر ها fa Copyright 2014 sanatii.ir http://www.sanatii.ir/ نخستین کفش هوشمند دنیا به یاری افراد نابینا می‌آید http://www.sanatii.ir/view/ads/653/7

این روزها تا صحبت از وسایل پوشیدنی هوشمند می‌شود، به یاد عینک‌ها یا ساعت‌های هوشمند می‌افتیم، اما کارکرد این وسایل می‌تواند چیزی فراتر از اینها باشد و واقعا زندگی بعضی از ماها را که دچار ناتوانایی‌های جسمی هستیم، دگرگون کند.

اولین کفش هوشمند دنیا Le Chal نام دارد که در هندی به معنی «برویم» است، این کفش را یک هندی به نام آنیرود شارما که در آزمایشگاه‌های MIT کار می‌کند و یک محقق در زمینه وسایل راهبری به نام کریسپیان لارنس درست کرده‌اند.

3-7-2014 6-53-51 PM

این کفش می‌تواند به کمک افراد نابینا بیاید و مسیر راه را به آنها نشان بدهد:

کفش به جی پی اس مجهز است، فرد نابینا می‌تواند به صورت صوتی مقصد خود را به کفش بگوید، کفش با استفاده از ویبره‌هایی که در کفی دو کفش تعبیه شده است، فرد نابینا را راهنمایی می‌کند که به کدام سو برود، هر وقت که لازم باشد او به چپ بپیچد، کفش چپ ویبره می‌کند و بر عکس. در ضمن با نزدیک شدن به مقصد به شدت ویبره افزوده می‌شود. (چیزی شبیه بازی‌های کودکانه)

3-7-2014 6-54-25 PM

البته این کفش نمی‌تواند به فرد نابینا در مورد ناهمواری‌ها و موانع مسیر راه هشدار بدهد و در آینده باید با فناوری‌های دیگری، این کفش مجهزتر شود. کسی چه می‌داند، شاید با ترکیب یک عینک هوشمند و کفش هوشمند، افراد نابینا بدون نیاز به راهنمای انسانی یا سگ راهنما بتوانند در آینده نزدیک به سادگی آمد و شد کنند.

قیمت این کفش برای افراد نابینا ۴۰ تا ۵۰ دلار و برای سایر افراد کنجکاو، ۱۰۰ دلار است. ]]>
Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran
عکس‌هایی جالب‌توجه که با میکروسکوپ الکترونی ثبت شده‌اند! http://www.sanatii.ir/view/ads/1536/6

فرانک مجیدی: ذرات گرد و غبار: گرد و خاک همه‌جا هستند و خلاصی از آن‌ها ممکن نیست، اما خب، باید پذیرفت که این انگل‌ها هم همراهش هستند که با چشم غیرمسلح قابل رؤیت نیستند.

مایت‌ها یا هیره‌ها: مایت‌ها موجوداتی میکروسکوپی هستند که به گروه کنه ها تعلق دارند و در فضای داخلی اماکنی که رطوبت بالایی دارند، زندگی می‌کنند .

مایت‌ها برای سلامتی انسان مضر هستند و اغلب باعث واکنش های آلرژیک مثل آسم می‌شوند . مایت‌ها از مواد آلی موجود در گرد و خاک خانه تغذیه می‌کنند که قسمت اعظم این مواد آلی شامل سلول‌های مرده پوست بدن انسان ، قارچ‌ها وذرات ریز مواد غذایی پخش شده در سطح خانه است.تخم گونه‌ای از حشره: بد نیست بعضی وقت‌ها این حشرات را نگه داریم تا دانشمندان با گرفتن عکس‌هایی به این شکل، سرگرم شوند. بالاخره آن‌ها هم حق دارند فقط به فکر نجات دنیا نباشند!لاروهای Zebrafishزبان مگس میوهToxicara canis: این‌ها کرم‌های روده‌ی سگ هستند و اگر سگی دارید و دست‌تان را قبل از غذا نشویید، می‌تواند به بدن شما هم منتقل گردد. این کرم‌ها در محیط آبی هم زندگی می‌کنند.پای مارمولکدانه‌های برف: البته این تصاویر رنگ‌آمیزی شده اند.پایانه‌های عصبی: شاید همین تصاویر رنگ‌آمیزی شده قانعتان کند که چرا این ساختار ظریف، پس لز آسیب تقریباً عیرقابل ترمیم است.گرده‌هاموجودات سوزنی درون دریا: این موجودات قدیمی‌ترین موجودات دارای عصب هستند. تاریخچه‌ی آن‌ها به دومیلیون سال قبل می‌رسد.

]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran گوگل دوربین‌هایش را به زیر دریاهای مجاور سیدنی هم می‌برد http://www.sanatii.ir/view/ads/100/4

سرویس «استریت ویو»ی گوگل تا به حال ما را به جاهای زیادی برده است: ونیز، جزایر گالاپاگوس، کوه اورست، شهر متروکی که بعد از حادثه نیروگاه فوکوشیما به این سرنوشت گرفتار شده است.

اما در تازه‌ترین برنامه، این بار گوگل به سیدنی و دقیق‌تر بگویم، به زیر آب‌های دریاهای مجاور سیدنی خواهد رفت تا به مشارکت با Catlin Seaview Survey نماهای زییایی از زیر دریا را به ما نشان بدهد. شرکت همکار گوگل پیش از این عکس‌های ۳۶۰ درجه زیبایی از صخره‌های مرجانی گرفته بود.

3-8-2014 10-50-42 AM

3-8-2014 10-50-06 AM

عکس‌های جدید با استفاده از دوربین مخصوصی به نام Seaview SVII گرفته خواهند شد، در این وسیله از سه دوربین Canon 5D استفاده می‌شود.

در حال حاضر تنها دو دستگاه از این دوربین وجود دارد، با این دوربین می‌شود هر ساعت، حدود ۳ تا ۴ کیلومتر از زیر دریا را عکسبرداری کرد، این دوربین هر ۳ تا ۶ ثانیه یک عکس می‌گیرد، سپس آنها را با هم ترکیب می‌کند، تا تصاویر پانوراما یا ۳۶۰ درجه ایجادکند.

3-8-2014 10-52-08 AM

3-8-2014 10-51-12 AM

جالب است بدانید که این دوربین توسط یک گلکسی تب سامسونگ کنترل می‌شود! ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran بررسی موانع مراجعه به دفتر روانشناسی http://www.sanatii.ir/view/ads/85/1591

1- موانع فرهنگي و اجتماعي مراجعه به دفتر روانشناسی
·        نگراني از برچسب خوردن و مورد تمسخر وافع شدن از سوي دیگران
·        نگراني از پايين آمدن اعتبار شخصي
·        غيرعادي جلوه ‌کردن از نظر ديگران
در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.

 

دفتر   روانشناسی

 

·        نگراني از بي‌كفايت جلوه‌ كردن از نظر ديگران
·        مورد سؤال واقع شدن از سوي ديگران
·        ناتوان قلمداد شدن از سوي ديگران
·        نگراني از مورد تفاوت واقع شدن از سوي روانشناس
·        نگراني از بزرگ جلوه گر شدن مشكلات از نظر ديگران
·        ناآگاهي از اهداف مشاوره
·        داشتن اعتقاد به عدم طرح مشكلات شخصي با افراد غريبه و نظر ديگران در مورد بي فايده بودن مشاوره

 2- موانع شخصيتي مراجعه به دفتر روانشناسی
·        كمرويي
·        اهميت قابل نشدن به مشكل قبل از وقوع مشكل
·        خودسانسوري
·        شرم و حيا از طرح مشكل
·        ناآگاهي از داشتن مشكل
·        داشتن غرور و مشكل قدرت بيان
دفتر   روانشناسی
3- موانع مربوط به حرفه روانشناسی
·        نگراني از فاش شدن مسئله توسط روانشناس
·        ايجاد مشكل در مسئله گزينش
·        دست و پا گيري مقررات موجود
·        عدم اعتقاد به مؤثر بودن كار روانشناس
·        عدم حل مشكل
·        فاصله سني بين روانشناس و مراجعه‌کننده
·        نصيحت و پند و اندرز شنيدن از سوي روانشناس
·        عدم كفايت علمي و تخصصي روانشناس
·        نداشتن اعتماد و اطمينان به روانشناس
·        نداشتن كفايت اخلاقي و شخصيتي روانشناس
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran آموزش تعمیرات تبلت و موبایل برای رفع مشکلات صوتی و تصویری http://www.sanatii.ir/view/ads/86/1590

بررسی مشکلات تصویری با آموزش تعمیرات تبلت و موبایل
عیب یابی این مشکل به صورت زیر است:
1- محل اتصال LCD به برد بررسی شود.
2- مسیر ارتباط LCD به برد بررسی شود.
3- LCD تست شود.
4- بررسی فیلترهای ESD مربوط به مسیر صفحه نمایش.
5- بررسی CPU.
در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.

 

آموزش  تعمیرات  تبلت

 

بررسی مشکلات صوتی با آموزش تعمیرات تبلت و موبایل
الف: قطع شدن صدای زنگ و موسیقی
1- منوی گوشی بررسی شود.
2- بازر زنگ یا در واقع همان اسپیکر مربوط به زنگ تست شود.
3- محل اتصال بازر زنگ به برد بررسی شود.
4- مسیر ارتباطی بازر زنگ به برد بررسی شود. به‌ویژه در گوشی‌هایی که توسط Flex Cable به برد اتصال پیدا می‌کنند.
5- بررسی آمپلی فایر مربوط (تعویض یا رفع قلع مردگی)
ب: عدم ارسال صوت
قبل از باز کردن گوشی با هندزفری ارسال صوت بررسی شود:
با هندزفری ارسال صوت داریم:
1- میکروفن تست شود
2- محل اتصال میکروفن به برد تست شود
3- مسیر ارتباطی میکروفن به برد تست شود
4- فیلتر ESD مربوط به مسیر میکروفن تست شود.
با هندزفری ارسال صوت نداریم:
1- هندز فری و محل اتصال آن به برد تست شود.
2- فیلتر ESD مربوط به مسیر هندزفری تست شود.
3- IC رابط هندز فری تست شود.
4- DSP مربوط به صوت تست شود (Audio DSP در هنگام ارسال صوت وظیفه تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال را بر عهده دارد، ولی اکثراً در گوشی‌های جدید این وظیفه بر عهده آی سی منبع تغذیه است).
5 – آی سی منبع تغذیه بررسی شود.

 

آموزش  تعمیرات  تبلت

 

ج: عدم دریافت صوت:
قبل از باز کردن گوشی با هندزفری دریافت صوت بررسی شود:
با هندزفری دریافت صوت داریم:
1- اسپیکر تست شود.
2- محل اتصال اسپیکر به برد چک شود.
3- مسیر ارتباطی اسپیکر به برد چک شود.
4- مسیر مربوط به اسپیکر تا DSP Audio و یا Power Supply IC چک شود.
با هندزفری دریافت صوت داریم:
1- هندزفری و محل اتصال آن به برد چک شود.
2- بررسی فیلتر ESD مربوط به مسیر هندزفری.
3- IC رابط هندزفری چک شود.
4- DSP Audio IC یاPower Supply IC  بررسی شود.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 

]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran کپسول آتش نشانی چیست؟ http://www.sanatii.ir/view/ads/799/1592

کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول آتش نشانی دستگاهی متداول دستی برای خاموش کردن آتش است و ترکیبات آن با توجه به نوع آتش مختلف است مانند آب، پودر و گاز، گاز دی اکسید کربنکپسول آتش نشانی دستگاه استوانه ای است که از فلز محکم ساخته شده است. داخل آن از آب یا یک نوع ماده خفه کننده همانند دی اکسید کربن پر شده است که با فشار اهرم بالای کپسول ماده با فشار زیادی از کپسول خارج میشود.در کپسول آتش نشانی یک لوله موجب اتصال مخزن تحت فشار کپسول به قسمت بالای کپسول میشود و یک شیر فنری موجب انسداد ارتباط میان لوله را با دهانه خروجی میشود.یک شیردر یک سیلندر تعبیه شده که جلوی انتشار گاز فشرده‌ای مانند دی اکسید  کربن پر شده در سیلندر را میگیرد.
download (1)باید ضامن کپسول را کشید و اهرم را فشار داد تا شیر فنری را به پایین فشار دهد و مسیر خروجی را باز کند تا بتوان از کپسول آتش نشانی استفاده کرد.گاز فشرده شده با فشار بالا از مخزن به دهانه خروجی منتقل شده، خارج می‌شود.وگاز را مستقیماً روی سوخت هدف گیری و پخش کرد. کپسول آتش نشانی را درسایز و گاز های متفاوت همانند پودر و گاز، کربن دی اکسید ، آب و هالوژن و …. می‌سازند.وزن خاموش کننده‌های دستی از از ۱۴ کیلوگرمی تا ۱۴ لیتری است تا حمل آن توسط فرد آسان باشد.وزن بزرگتر آن به دلیل سنگینی روی چرخ یا در جای ثابت قرار میگیرد که به آنها چرخدار گفته میشود نه دستی .۳پنج نوع مواد اطفاء کننده با کار برد متفاوت در خاموش کننده‌های ذیل وجود دارد:CARBON DIOXIDE FIRE EEXTINGUISHER- خاموش کننده‌های محتوی گازPOWDER FIRE EEXTINGUISHER- خاموش کننده‌های محتوی پودر
WATER FIRE EEXTINGUISHER  – خاموش کننده‌های محتوی آبEEXTINGUISHER FOAM FIRE- خاموش کننده‌های محتوی کفHALOGENATED FIRE EEXTINGUISHER- خاموش کننده‌های محتوی مواد هالوژنه
در گذشته جهت اطفاء حریق از سطل شن یا قوطی‌های محتوی پودر استفاده می کردند، بدین صورت که عامل فشار جهت تخلیه این مواد وجود نداشت و شخص مجبور بود که با دست آن را بر روی آتش بپاشد، اما امروز جهت پرتاب مواد اطفاء کننده از عوامل فشار که در درون سیلندرها وجود دارد استفاده می کنند که آن عوامل به شرح زیر می باشند :فشار گاز بي اثر مانندان دو به داخل سیلندرفشار گازکربن دی اکسید که در داخل کارتریج است.]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran